Şevket Sabancı First Chance...

Esas Sosyal, the social investment division of Esas Holding, established in 2000 by the late Şevket Sabancı and his family, and now a prominent investment group in Türkiye, has been creating sustainable and quantifiable impact on youth and employment since 2015. Through Şevket Sabancı First Chance Program, our mission is to empower young individuals to launch their professional careers as well-qualified, self-confident, and socially conscious individuals. This program, which has received over 30,000 applications to date, is particularly dedicated to offering employment opportunities to young people who face inequalities in their transition to the workforce due to graduating from lesser-known universities.

Şevket Sabancı First Chance Program, guided by the motto “Esas Sosyal Creates Equal Opportunity,” is dedicated to its mission of providing equal opportunities for young graduates from second-tier public universities, which are often less preferred by employers. This initiative ensures that these graduates are evaluated on an equal footing with their peers. Simultaneously, non-governmental organizations (NGOs), a crucial part of the ecosystem, gain access to a pool of well-qualified and educated young talent. Consequently, the program not only introduces young individuals to the civil society sector but also enhances the human resource capacity of NGOs. A testament to the program’s success is the fact that 100% of participants who successfully complete the program find gainful employment within the first six months. This achievement demonstrates that young people can unlock their potential when presented with opportunities.

Katılımcıları Neler Bekliyor?

ORYANTASYON ETKİNLİĞİ

İşbaşı yapmadan hemen önce Esas Holding Üst Yönetimi’nin de katıldığı bir oryantasyon etkinliği ile seni karşılayacağız

STK'DA ÇALIŞMA DENEYİMİ

Mülakatlarını başarıyla tamamladığın işin için 1 Eylül ilk iş günün!

12 AY TAM ZAMANLI ÇALIŞMA

Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı kapsamında işbaşı yaptığın STK’da, 12 ay boyunca tam zamanlı çalışma deneyimi edineceksin.

İLK FIRSAT AKADEMİSİ

Kişisel ve profesyonel gelişimlerini desteklemek amacıyla 21. yüzyıl yetkinliklerini güçlendirecek akademi eğitimleri alacaksın.

BERLITZ'DEN İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Online canlı sınıflarda alacağın İngilizce eğitimiyle yabancı dil yetkinliğini artıracaksın.

GÖNÜLLÜ MENTOR DESTEĞİ

Kariyer yolculuğunda deneyim ve tecrübeleriyle mentorun sana destek olacak.

AKRAN DANIŞMANLIĞI

Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Mezunları’nın, yeni dönem katılımcılarına gönüllü olarak yaptığı akran danışmanlığıyla iş hayatına başlarken yalnız olmayacaksın.

MEZUNLAR PROGRAMI

Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı’nı tamamlayan katılımcılardan oluşan geniş bir network kazanacaksın.
GENÇ BAŞVURU

Seçme ve Değerlendirme Süreci

01
icon-demo11

ONLINE
BAŞVURU

Başvuru tarihleri açıklandığında sitede yer alan başvuru butonuna tıklayarak başvuru sürecini başlatabilirsin.

02
icon-demo11

BAŞVURU DEĞERLENDİRME

Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Katılımcısı olmak için başvurunu başarıyla gerçekleştirdin. Şimdi yapman gereken bilgilendirme için posta kutunu kontrol etmek.

03
icon-demo11

ONLINE MÜLAKATLAR

Değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayan katılımcılardan biriysen  seninle online mülakatlar yapılacak.

04
icon-demo11

İLK FIRSATINA
HOŞ GELDİN

Değerlendirme süreçlerini ve online mülakatları başarıyla tamamladın. Tebrikler! Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı’na hoş geldin!

ŞEVKET SABANCI VİZYONUYLA

İLK FIRSATLI OLMAK İÇİN…

GENÇ  olarak programda yer alabilmek için

STK  olarak programda yer alabilmek için

PAYDAŞLAR

Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı ile üniversiteden yeni mezun olmuş gençlerin, Sivil Toplum Kuruluşları’nda (STK) ilk iş deneyimi elde etmelerini destekliyoruz. Türkiye’nin önde gelen STK’larında 12 ay boyunca tam zamanlı istihdam edilen program katılımcılarına ilk iş fırsatlarını sunarken STK’lara da nitelikli  genç iş gücü desteği sunuyoruz. Bugüne kadar; çevre, sağlık, eğitim, kültür-sanat, çocuklar, engelliler, gençler, insani yardım, sosyo-ekonomik gelişim ve kadın alanlarında toplum yararına çalışmalar yürüten toplam 40 STK’ya destek vererek; Program katılımcılarının, STK’larda edindikleri 1 yıllık iş deneyiminin önemli olduğu bilinciyle gençlere verilen “ilk fırsat” için daha çok kurum ile çalışıp STK’lara nitelikli ve eğitimli genç iş gücü sağlayarak değer katmayı hedefliyoruz.

Eğitimli genç işsizliği sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Kurumsal Destek Programı ile “Kurumsal Destekçi” olan kurumlar, Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı kapsamında, sivil toplum kuruluşlarında 12 ay boyunca tam zamanlı çalışan gençlerin maaşlarını Esas Holding’le birlikte karşılıyorlar. Kurumsal destekçiler aynı zamanda mentorluk, prova mülakat ve söyleşilere katılarak gençlerin istihdama geçişte güçlendirilmesine de katkı sağlıyorlar. 2019 yılında 6 destekçi ile başlayan kurumsal destekçilerimizin sayısının bu yıl itibarıyla 41’e ulaşmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Kurumsal Destekçilerimize ve gençlerle birikimlerini paylaşarak çalışmalarımıza gönüllü katkılarını sunan destekçi kurumlarımızın çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı, Mezun Programı ve İlk Fırsat Akademisi için ayni destekçi olan kurumlar;  teknoloji, platform, eğitim ve reklam desteği sağlayarak programlarımıza katkı sunuyorlar. Ayni destekçilerimiz arasında yer alan kurumlara çok teşekkür ederiz.

İlk Fırsat Akademisi kapsamında program katılımcılarına destek veren mentorlar; düzenli görüşmelerle gençlere kariyer planlamalarında yol gösteriyor, kariyer gelişimleri hakkında geri bildirim veriyor ve profesyonel ağlarını oluşturmalarına yardımcı oluyorlar. “Katılımcı-Mentor”eşleştirmeleri, gençlerin ihtiyaç ve gelişim alanları göz önünde bulundurularak planlanıyor. Katılımcılara ve mentorlara, verilen eğitimlerin ardından yapılan görüşmeler; program süresince ayda en az bir kere olmak üzere düzenli olarak gerçekleşiyor. Katılımcılarımıza sunduğu desteklerden dolayı gönüllü mentorlarımıza çok teşekkür ederiz.

Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Katılımcıları’nı işe alım süreçlerinde desteklemek isteyen kurumları ve İnsan Kaynakları profesyonellerini Prova Mülakat Etkinlikleri ile bir araya getiriyoruz. Katılımcıların mülakat becerilerini geliştiren ve kariyer yolculuklarında önemli bir deneyim elde etmelerine katkı sunan tüm kurumlara ve mülakatçılarımıza teşekkür ederiz.

2016'dan Bu Yana Sayılarla İlk Fırsat...

1
Yeni Mezun
Başvuru
1
Değerlendirilen
Başvuru
1
Online Mülakat
Görüşmesi
1
İlk Fırsat
Katılımcısı
1
Sertifikalı İlk Fırsat
Mezunu
1
Kurumsal
Destekçi
1
İş Birliği Yapılan
STK
Mezun Programı

İlk Fırsat Mezunları
Hakkında Her Şey!

MEZUNLAR

  E-Bülten Üyeliği

  Programımızla ilgili gelişmelerden haberdar olmak ister misiniz?

  Digital Target Marketing offers a broad range of online services from retail branding and shopping cart development, to email & mobile marketing. With state-of-the-art reporting, site analytics, & build-a-brand testing, we can track where every penny is best spent along with where your campaign is succeeding & where it needs a lift.

  Contact Us

  +012 (345) 678 99
  Bravisthemes.com
  55 Main Street, New York

  Follow Us